Μικρό Διαδικτυακό Σχολείο για Γονείς

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας Google Meet. Παρακαλούμε, συμπληρώστε τα στοιχεία σας επιλέγοντας τη συνάντηση που σας ενδιαφέρει και θα λάβετε στο email σας το σύνδεσμο σύνδεσης. Εάν έχετε ερωτήσεις για τον τρόπο σύνδεσης μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο [email protected].

Δήλωση συμμετοχής στα σεμινάρια

Μικρό Διαδικτυακό Σχολείο για Γονείς

Χτίζοντας αντοχή στη ματαίωση

Πραγματοποιήθηκε

Δευτέρα 4 Μαρτίου ’23 | 20.00 – 21.15
Εισηγήτριες: Τερέζα Μπάουμ & Βούλα Φάσσα

Κατάλληλο για όλους τους γονείς.

Όταν ένα παιδί ματαιώνεται, ο πόνος είναι μεγάλος. Όμως, η ματαίωση είναι μέρος της ζωής και έχουμε ευθύνη να μάθουμε στα παιδιά μας την τέχνη της ζωής. Μιας ζωής την οποία δεν μπορούμε να προβλέψουμε αλλά οφείλουμε και μπορούμε να του δώσουμε όλες τις δεξιότητες που θα χρειαστεί προκειμένου να ανταπεξέλθει. Με ποιο τρόπο θα το οπλίσουμε, θα το ανακαλύψουμε μέσα από τη φιλοσοφία και τη γνώση του Neue Schule Athen, όπου μεγαλώνει τα παιδιά προετοιμάζοντάς τα για τις μεγάλες ματαιώσεις της ζωής.

Το σεμινάριο είναι μία προσφορά του Neue Schule σε όλους τους γονείς.